Sněhule: Zimní radovánky pro malé i velké

Snehule

Sněhulák z ponožky

Potřebujete originální dekoraci na zimu a nechcete utrácet majlant? Vyrobte si roztomilého sněhuláka z ponožky! Budete potřebovat jen bílou ponožku, rýži, knoflíky, stužku a tavnou pistoli. Ponožku naplňte rýží a zavažte stužkou, abyste vytvořili tělo sněhuláka. Zbytek ponožky odstřihněte a použijte ho jako čepici. Knoflíky přilepte tavnou pistolí jako oči a pusu. Můžete přidat i další ozdoby, jako je šála nebo mrkvový nos. A je to! Sněhulák z ponožky je hotový a zaručeně vám zpříjemní zimní období.

Sněhulák z papíru

Vyrobte si roztomilého sněhuláka z papíru! Je to jednoduchá a zábavná aktivita pro děti i dospělé. Budete potřebovat bílý papír, nůžky, lepidlo, černé fixy a oranžový papír na nos. Nejprve si z bílého papíru vystřihněte tři kruhy různých velikostí. Tyto kruhy budou tvořit tělo sněhuláka. Nalepte je na sebe, počínaje největším kruhem dole. Z černého papíru vystřihněte oči, knoflíky a ústa a nalepte je na sněhuláka. Z oranžového papíru si vystřihněte trojúhelník a nalepte ho jako nos. A je to! Váš papírový sněhulák je hotový.

Sněhulák z polystyrenu

Polystyrenové sněhuláky si zamilujete. Jsou lehké, odolné a snadno se s nimi manipuluje. Můžete je umístit kamkoliv, ať už do interiéru nebo exteriéru. Netaje a vydrží vám mnoho let. Polystyren je navíc materiál, který lze snadno tvarovat a zdobit. Můžete si tak vytvořit sněhuláka přesně podle vašich představ. Ať už zvolíte klasický bílý polystyren, nebo se rozhodnete pro barevnější variantu, váš sněhulák bude originální a krásnou dekorací.

Sněhulák z plsti

Plstěný sněhulák je skvělou dekorací do vašeho domova během vánočních svátků. Můžete si ho vyrobit sami a ozdobit ho podle vašich představ. K výrobě budete potřebovat bílou plsť, knoflíky, korálky, stuhu a tavnou pistoli. Z plsti vystřihněte dva kruhy, jeden větší a jeden menší, které budou tvořit tělo sněhuláka. Kruhy sešijte k sobě a vyplňte je vatou nebo jiným materiálem. Z oranžové plsti vystřihněte trojúhelník, který bude představovat nos sněhuláka. Z černé plsti vystřihněte malé kruhy, které budou tvořit oči a ústa. Všechny části připevněte k tělu sněhuláka pomocí tavné pistole. Nakonec ozdobte sněhuláka knoflíky, korálky a stuhou.

Sněhulák z vaty

Sněhulák z vaty je skvělá dekorace, která navodí tu pravou zimní atmosféru. Je jednoduchý na výrobu a zvládne ho i ten nejmenší umělec. Stačí vám vata, lepidlo a trocha fantazie. Základ sněhuláka vytvoříte z kuliček vaty, které slepíte k sobě. Můžete použít i špejle pro lepší stabilitu. Oči, nos a ústa mu namalujete fixem nebo vodovkami. Nezapomeňte na čepici a šálu z barevného papíru. Sněhulák z vaty je krásná dekorace na stůl, poličku nebo do vánoční ozdoby.

Publikováno: 10. 06. 2024

Kategorie: hračky

Autor: Jana Novákova

Tagy: snehule | hračka